Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım

3 posters
YazarMesaj
kubra-sdr
ÜYE
ÜYE
kubra-sdr

+Rep : 1

Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım Empty
MesajKonu: Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım   Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım Icon_minitimePerş. Nis. 22, 2010 12:52 am

Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım 829720100421073708609

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlik konusunda Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'la görüşeceğini söyledi. Erdoğan ayrıca Danıştay'ın katsayı kararını da değerlendirdi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili, ''Konuşuruz kendileriyle, (Genelkurmay Başkanı) tabii onlarla değerlendirmelerimizi yapacağız, şartları uygunsa, müsaitse...'' dedi.

Başbakan Erdoğan, TBMM'deki makamından Genel Kurul'a giderken gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Danıştay, YÖK'ün katsayı kararının iptal istemini reddetti. Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Henüz süreç daha kesinleşmiş değil. Şu anda Danıştayın vermiş olduğu karar, aslında inanıyorum ki büyük beklentiler içerisinde olan gençlerimizi rahatlatacak bir karar olmuştur. Nihai noktada da aynı şekilde bu sürecin tecellisi daha da gençlerimizi rahatlatacaktır. Şu anda bir süreçtir. Bu süreci takip etmekle, izlemekle yetiniyoruz.''

''Bedelli askerlikle ilgili bir açıklamanız olmuştu. Genelkurmay Başkanı ile bu süreçte görüşeceğinizi söylediniz. Yarın bir araya gelecek misiniz?'' sorusuna da Erdoğan, şu yanıtı verdi:

''Yarın için çalışmalarımızı burada planlayacağız. Yarın biraz da yoğunluk var. Anayasa Mahkemesinin de biliyorsunuz töreni var. Bu arada Yeni Zelanda Başbakanı'nın bir ziyareti var. Tüm bunlar arasında eğer programlayabilirsek yarın Genelkurmay Başkanı ile bir araya gelmeyi düşünüyorum. Aksi takdirde belki kendilerinin de programı uygunsa belki ertesi gün bir araya geliriz.''

''Bedelli askerlik gündemde mi?'' sorusuna da Erdoğan, ''Konuşuruz kendileriyle, tabii onlarla değerlendirmelerimizi yapacağız, şartları uygunsa, müsaitse...'' karşılığını verdi.

''Hasip Kaplan ile TBMM Başkanı Şahin arasındaki tartışmaya şahit oldunuz mu?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''İzleyemedim'' dedi.

Başbakan Erdoğan, ''İtalya ziyaretinizi iptal ettiniz ancak bu konuda muhalefetin eleştirileri var. 'Devlet işlerini aksattığınız, bir oy için İtalya ziyaretini iptal ettiğiniz' şeklinde, bunu değerlendirecek misiniz?'' sorusuna şu karşılığı verdi:

''Muhalefet birçok konuda kendine göre bazı deyimler üretebiliyor. Olayın ne kadar önemli olduğunu göstermesi bakımından bu bizim için önemliydi. 15-20 gün sonra aynı zirvemizi zaten yapma şansımız var. Aynı şekilde orada da şu anda çalışma böyle bir yasal çalışma noktasında hassasiyetler var. Dolayısıyla sadece benim gitmem değil, benimle beraber 7-8 bakan arkadaşımın da o zirveye gitmesi söz konusuydu. Şimdi erteleyince 7-8 bakan arkadaşımızla birlikte bu zirveye katılma şansımızı elde etmiş olacağız. Onlardan biz bu konularda çok çok hassasız. Onlar uyurken biz çalışıyoruz.''

Erdoğan öte yandan Danıştay'ın red ettiği katsayı iptal başvuruları için de 'Öğrencilerimizi rahatlatan bir karar olmuştur' dedi..
EsinTi
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
EsinTi

+Rep : 5
Nerden Nerden : Kayseri
Lakap : !Muro!

MesajKonu: Geri: Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım   Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım Icon_minitimeCuma Nis. 23, 2010 12:47 am

Hmm bu haber ılgımı cektı saol paylasım ıcın
https://gencligiz.forumakers.com
DiSS_aRTİST
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
DiSS_aRTİST

+Rep : 4
Nerden Nerden : ~Gayseri~
Lakap : DiSS_aRTİST

MesajKonu: Geri: Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım   Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 5:15 pm

bence saçmalık bu zamana kadar bedelli yapmak isteyen çok kişi vardı o zamnalarda olmamışsa şimdide olması tamamen saçmalık haksızlık parası olan yapıcak olmayan yapmıcak olmaz böyle bi iş.....

Erdoğan'dan 'Bedelli askerlik' için ilk adım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 'Bazı bölümleri sınavsız hale getirmek için çalışıyoruz'
» şebnem ferah-benim adım orman 2010
» Ankara Oyun Havaları - Benim Adım Elvan Dalton